szupináció

futás marathon running
Post Reply
Gyuszi86
Posts: 2
Joined: 2013 Apr 24 Wed, 11:56 am

szupináció

Post by Gyuszi86 »

Sziasztok,

Segítséget szeretnék tőletek kérni! 2,5-3 éve futok, és a futócipőm is ezzel az idővel egyenes arányban van (ez egy adidas futócipő). 183 cm magas vagyok és 90kg. A futást kora tavasszal szoktam kezdeni a szabadban késő őszig vagyok kint, mikor az idő rosszabbra fordul akkor gépen futok általában. Salakpályán szoktam futni, általában 8 és 15 km-es távokat. A problémám az lenne, hogy minden futás alkalmával erős fájdalmat érzek a sípcsontom belső részén a vádlim alatt ez a fájdalom aztán lefelé terjed a bokám irányába, amikor a futást abbahagyom alig tudok ráállni a jobb lábamra. Ez a fájdalom csak futásnál jelentkezik, se lépcsőzésnél se biciklizésnél nem tapasztalok ilyet és még a futógépen való futásnál sem! Mindig figyelek a nyújtásra és a bemelegítésre is de mégis mindig jelentkezik ez a fájdalom.
Most olvastam a pronációról és a szupinációról, a lábam boltíve elég magas és a cipőm talpa is a külső részen van kikopva főleg a saroknál, ebből arra következtettem hogy valószinüleg az utóbbi kategóriába tartozok. Okozhat e ez ilyen problémát? Milyen cipőt ajánlottok, márka és kialakítás szempontjából?
Segítségeteket előre is köszönöm!
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: szupináció

Post by Gabesz »

Gyuszi, a futópad egysíkú futás, ha arról hirtelen átváltasz, lehet, hogy olyan izmokat mozgatsz meg amit egyébként nem,..
ebből így elég nehéz megállapítani, hogy mi lehet, arra gyanakszom, hogy túlhordott a cipőd.. más-más cipőt használsz futópadon és salakon?
Az alábbi topikot ajánlom, van benne hasznos link is: fájdalmak futás közben.
Gyuszi86
Posts: 2
Joined: 2013 Apr 24 Wed, 11:56 am

Re: szupináció

Post by Gyuszi86 »

Szia Gabesz,
köszönöm, hogy válaszoltál! Igen, ugyanazt a futócipőt használom a futógépen is és terepen is. Beleolvasgattam abba amit belinkeltél és valóban találtam hasznos dolgokat, mgpróbálom egy kicsit változatosabbá tenni az edzéseimet mert lehet az is a baj hogy túlerőltettem a heti ötszöri 8-12 km futással. Lépcsőzés, bicikli, ugrálókötél, emelkedőre futás, sprintek stb. ezek hátha segítenek, meg persze beszerzek egy új cipőt is :) Olvasgattam én is a csonthártya gyulladásról és hasonlóak a tüneteim, csak azt nem értem hogy miért csak a futásnál jelentkeznek semmilyen más esetben nincs semmi panaszom addig lépcsőzhetek amíg bírom szusszal, nem fáj semmim, holott az is igénybe veszi a vádlit.
Post Reply