cipő

futás marathon running
Post Reply
mormota
Posts: 2
Joined: 2009 Jan 22 Thu, 8:23 pm

cipő

Post by mormota »

Sziasztok! Kérdésem lenne.Ha valaki futott már asics cipőben igaz-e, hogy csak keskeny lábfejre való. Nekem azt mondták, hogy nem gyártanak széles lábfejre és ez az eddigi cipőmnél (saucony) is ez a problémám. A széles lábfejem miatt oldalt az újak után kiszakadt a vászon. És most keresgélek cipő után.
Sok kilométert és kegyes időt nektek a 2009-es évre!
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: cipő

Post by Gabesz »

Mormota, a futócipőt általában úgy gyártják, hogy veszik a nagy átlagot, hogy milyen a lába és azt gyártják nagy szériában (így lehet sokat eladni) illetve, csinálnak pár változatot: sprintre és hosszabb távra, versenyre (könnyebb, de kevésbé kímélő cipőt) és edzésre, normál és pronáló lábra. Széles lábfejre a New Balance-ot tudnám ajánlani, ami szélesebb a Sauconynál (ami szintén nem a keskeny kategória). Többet nem tudok ajánlani, mert nem a szélesebb lábfejű cipőkben vagyok érdekelt. Javaslom, hogy olyan helyen vásárolj vagy nézz szét, ahol nagy a választék a cipőtítuposkban. Spuri futóboltot ajánlanám tájékozódásra/vásárlásra, mert ott az eladók kapásból tudják, hogy melyik milyen cipő (egész nap ezzel foglalkoznak) s ráadásul megkérdezik a vásárlókat is, hogy mik voltak a tapasztalatok az egyes cipővel, + szimpatikus, hogy tejlesen természetes ott, ha egy cipő vásárlásával eltöltesz ott legalább egy órát és ezalatt felpróbálsz egy tucat cipőt! Egyébként soha senki nem mondja azt, hogy ezt vagy azt a márkát és típust vedd meg, mert mindenkinek más a lábfeje, lába és a futóstílusa.
Egyébként meg azon kívül, hogy szépséghiba a lyuk, sokat nem árt a futásban, legalább van indok, hogy jótálási időn belül kicseréld. Néha az az érzésem, hogy szándékosan gyenge vásznat raknak bele, hogy újabb és újabb cipő megvásárlásra ösztökéljenek a gyártók.
mormota
Posts: 2
Joined: 2009 Jan 22 Thu, 8:23 pm

Re: cipő

Post by mormota »

Köszönöm valószínűleg ezt fogom tenni irány a Spuri bolt. Már csak a pénzt kell összegyűjtenem. Erre nem sajnálom. Szerencsére a saucony még bírja egy darabig, de mindig előre tervezek. Amúgy nem zavar a szakadás a talprész a lényeg, hogy csillapítson rendesen.
kerekes72
Posts: 9
Joined: 2009 May 29 Fri, 6:36 pm

Re: cipő

Post by kerekes72 »

Nemrég kezdtem el a futást tehát amatör vagyok a témában ,ugyhogy segítséget kérnék .Most nike cipőben futok de lábamat meggyötri ,a cipő pont jó rám de a vízhólyagok alakulnak ki a lábamon és körmeim fájnak ugy 25km-lefutása után.A lábam 40-nes a cipő is, lehet hogy nagyobb cipő kellene!Vagy maga a cipő nem jó ,a tipust pontosan nem tudom.Mi a gyakorlat?
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: cipő

Post by Gabesz »

Szia Kerekes! Mindenképpen nagyobb méretű cipőt kell választani, mint az utcai cipő. Nekem is 40-es a lábam és a futócipőim 41,5 és 42 -esek. Jó, ha van egy-két centi a lábujjad és a cipő orra között. Ráadásul futás közben még kicsit duzzad is a láb. A szakirodalom azt javasolja, hogy a futózoknidban délután próbálj cipőt . Ultrásoknál láttam, hogy még a cipő orrát is levágták, hogy ne nyomja a körmöt, ez azonban túlzás lenne nálunk amatőröknél.
Vízhólyag témában ezt érdemes elolvasni: vízhólyag cikk.
kerekes72
Posts: 9
Joined: 2009 May 29 Fri, 6:36 pm

Re: cipő

Post by kerekes72 »

kösz Gabesz a tanácsot!
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: cipő

Post by Gabesz »

Szívesen, azért majd kíváncsian várom az eredményt, hogy min és hogyan változtattál és mi lett az eredmény.
Post Reply