lábszár gond

futás marathon running
Dali
Posts: 2
Joined: 2011 Sep 03 Sat, 10:30 pm

Re: lábszár gond

Post by Dali »

Kedves Barna!

Köszönöm szépen a segítségedet, azóta sajnos nem tudtam elmenni futni, mert még mindig fáj a lábam. Sajnos nem volt alkalmam pihentetni, a napokban szinte mindig úton kellett lennem, ennek köszönhetően nem múlt el a lábszáramban a fájdalom, főként lépcsőzésnél érzem igazán. Igyekszem pihentetni és betartani amit tanácsoltál!

Még egyszer köszönöm szépen a választ!

Szép napot/estét!:)
Gyurci043
Posts: 1
Joined: 2011 Sep 20 Tue, 8:31 pm

Re: lábszár gond

Post by Gyurci043 »

Sziasztok!

Nemrég kezdtem a futást és segítséget,tanácsot szeretnék kérni tőletek!

Két hónapja kezdtem el futni.Először terem cipőben futottam (az már volt),hogy belekóstoljak tetszik-e ez a sport és beruházzak-e egy komolyabb futócipőbe.Nemrég vettem is egy Nike Pegazus 27-et.Azt hittem frankó lesz,de tévedtem.Olyan problémám lett,hogy a lábszáram elülső része bedurrant annyira,hogy nem szinte nem tudtam mozgatni a lábfejem és még menni is alig tudtam benne.Megpróbáltam pár alkalommal,de mindíg ugyan ez lett a helyzet.Egy kicsit nagyolltam is mert nem éreztem,hogy fogja a lábfejem elejét.Gondoltam ez lehet a probléma.Visszavittem a boltba és választottam helyette egy Adidas Supernova-t.Ez passzosabbnak tűnt.Mondom ez lesz az igazi.Ma kimentem futni és ugyan az a probléma lépett fel.Szerintetek???

Én ezekre gondolok:Kicsit úgy érzem,mintha nem úgy gördülne a lábam,mint ahogy azt normál esetbe megszokta.Mintha hátrébb lenne a talpa sarokrésze ami először a földhöz ér,mint ahogy az utcai cipőknél megszoktam.Talán ezekért?Ha igen ezt meg lehet szokni?Vagy válasszak egy harmadik más gyártó cipőjét?Volt már valakivel hasonló?

Köszi előre is a válaszokat!
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: lábszár gond

Post by Éngyógytornám »

Szia Gyuric043!

Csak egy gondolat...

Azt biztosan jól érzed ha a cipő nem OK. De azért meg kellene győződni róla, hogy a panasz hátterében csak a cipő áll-e. Amúgy hozzá van-e szokva a lábad ehhez a fajta terheléshez.

Érdemes megnézni, hogy ha természetes talajon mezítláb mozogsz freezbee, röpi, futás vagy bármi, akkor jelentkezik-e panasz.
Ha csak a cipő a baj, akkor is jó mértékletesen kezdeni és fokozatosan szoktatni magad a hosszabb monotonabb terheléshez.
sweeney todd
Posts: 1
Joined: 2012 May 19 Sat, 10:39 am

térd probléma

Post by sweeney todd »

Sziasztok!

Új vagyok itt is és a futásban is. Néhány infót leírok, hogy könnyebb legyen belőni a problémát: 30-as nő vagyok, súlyfelesleg nincs, mindig is sportoltam valamit, aztán a súlyzós edzések mellé kezdetben erőltetett menetben sétát, majd január óta kocogást iktattam be.

Még nagyon baba a tempóm, futógépen szoktam heti 4x (ritkán 5x) 7,6-7,8 km/h sebességgel 25-30 perceket futni az edzés előtt.
Aztán egy hete szombaton lementem és mivel csak futás volt aznapra és nagyon jól ment, ezért meghúztam 54 percre. Na, azóta van bedurranva a térdem. Én hülye, tudom, hogy nem kellett volna, hétfőn még ráfutottam 28 percet, utána ráadásul lábedzést tartottam, szóval ezt elszúrtam.

A jobb térdem fáj, a térdkalács alatt, a belső oldalon. Nincs bedagadva, ha megnyomom egy egészen picit érzékeny. 3 napja szedek Cataflamot, tegnap óta lóbalzsammal kenem. Járás közben is érzem, bár nem olyan vészes. Mit tehetek még a gyógyulásom érdekében? Meddig szokott az ilyesmi elhúzódni?

Köszönöm a segítséget/tanácsokat.
Post Reply