Dunaparti Futópartik

futás marathon running
Post Reply
gerdy
Posts: 1
Joined: 2009 Jul 01 Wed, 10:15 am

Dunaparti Futópartik

Post by gerdy »

Sziasztok!

Érdy Gábor vagyok Esztergomból. Harmadik éve rendezzük meg a Dunaparti Futópartik versenysorozatot, mely a környékbeli futóknak biztosít versenyzési lehetőséget, de évről évre egyre többen érkeznek hozzánk távolabbi, magyarországi településekről, és a Felvidékről. A sorozat alapvetően családias hangulatú, kis verseny, mindenféle extra nélkül. Ezt szeretnénk is megőrizni, még a "legnagyobb" versenyünkön, a nyár éjszakai Teliholfutamon is, ahol különleges futóélménnyel várjuk a hozzánk látogató futókat - idén új rajthelyszín, és az árvíz miatt útvonalterelés :smile , így kevesebbet kell a teljesen sötét dunaparti kerékpárúton futni.

Bővebb információ a versenyeinkről: http://www.esztergomifutomuvek.eoldal.hu

Várunk mindenkit szeretettel!

üdv
GeRdY
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Dunaparti Futópartik Teliholdfutam

Post by Gabesz »

gerdy wrote:kis verseny, mindenféle extra nélkül
Jól szervezett verseny, emblémázott bögre és chipes időmérést minden távon.. :)


Köszi a felhívást! Mindenképpen ott leszünk!
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Dunaparti Futópartik

Post by Gabesz »

Teliholdfutam

Korán odaértünk átvettük a nevezési asztalnál az előre összekészített névre szóló logózott borítékot, amely a rajtszámot és a chipet tartalmazta. Leellenőriztük a chipet és még kicsit sétálgattunk, mert nagyon gyorsan ment minden.
Nevezés két sátornál 6 sorban lehetett távtól névtől előnevezéstől függően.
ImageImageImageImage
Rajt előtt fél órával volt egy eligazítás, ahol elmondták a legfontosabbakat, útvonal, chiphasználat, .. , majd a verseny előtt 10 perccel közösen felsétáltunk a sötétkapuhoz, amely most egyáltalán nem volt sötét, mert szépen kivilágították. (sajnos nincs róla fotó, mert a gépet nem vittem a futáshoz). Rajtnál átfutottunk a Sötétkapu alagútban, majd lezúztunk a macskaköveken - a szervezők többször elmondták előtte, hogy itt óvatosan-, de mindig vannak akik szeretik elfutni az elejét. :D
Attértünk a kerékpárútra és viszonylag hamar el is értem a 4 kilis fordítót - a fordító előtt számoltam, hogy hányan futnak szembe és kijött, hogy kb 18-ik lehetek.
A fordító után kicsi fura a szembefutás a futók lámpáival, de már hozzászoktam a korábbi versenyen, visszafelé az Erzsébet parkba még sikerül néhány embert megelőzni és a 14-ik helyre sikerült befutnom a 4 kilis távon (több, mint 100 futó indult).
Elmentem még a fényképezőgépért és sikerült még pár képet kattintani a futókról (nem könnyű fényvisszaverős mellényben lévő futókat fényképezni vakuval).
Image
Eredményhírdetés 11-kor kezdődött a Szentjánosbogár-díjak átadásával a legszebben. legjobban kivilágított futóknak
Image, majd a 4 és a 10 kilisek eredményhírdetése következett.
Jah és mindenki egyedi emléktárgyat: Teliholdfutamos bögrét vihetett haza!
Image
Összesítés :
Pozitívumok:
nagyon jó szervezés, kiváló lebonyolítás, olcsó nevezés (ebből a díjból ennyi mindent megoldani!), chipes időmérés, befutócsomag (nagyon finom péksüti, innivaló, egyedi bögre) és hangulat megteremtése: fáklyás kivilágítás és a zenészek, még a Telihold is biztosítva volt és a 10 kilisek még lámpa nélkül is látták az utat! :)!
Negatívumok: ilyen most nem jut eszembe!
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Dunaparti Futópartik Teliholdfutam

Post by Gabesz »

2011-es Teliholdfutam:
Image
Teliholdfutam képek
Post Reply