Hamis Nike Lunarglide+ 5 "márkaboltból"

futás marathon running
Post Reply
JammiH
Posts: 3
Joined: 2014 Aug 27 Wed, 6:18 pm

Hamis Nike Lunarglide+ 5 "márkaboltból"

Post by JammiH »

Sziasztok!

A következő történt velem. Már egy ideje Nike Lunarglide cipőt használok futásra. Nagyon kényelmesek, könnyűek. Olyan, mintha párnákon futnál. Aki használja, az tudja. Jelenleg az 5-ös változatból lehet kapni boltokban, illetve a 6-os sorozat van feltörekvőben. A Hervisben próbáltam fel az 5-öst. Nagyon jó cipő, de 34.990 HUF-ot sokalltam érte.

Nemrég a WestEndben voltunk, ott a Best Sport nevű boltban láttam a polcon. Leértékelve, 27.900 HUF-ért. Voltam olyan hülye, és próba nélkül vittem el. Ez tényleg az én saram. Sok ember volt a boltban, nem volt szabad hely leülni felpróbálni. Ezen kívül egyrészt mehetnékem is volt, másrészről már többször próbáltam fel a cipőt a Hervisben, mind fekete-fehér, mind szürke-sárga változatban és tudtam, hogy szuper futócipő.

Azonban amint felvettem, hogy egy kört menjek benne, egyből éreztem, hogy valami nincs rendben. Egyrészt kicsi volt az a méret, ami pont jó volt a Hervisben. Másrészt az érzés meg sem közelítette azt a színvonalat, amit egy ilyen cipőnek kéne szolgáltatni. Biztos voltam benne, hogy hamis termékről van szó. Kinézetre semmi baj nem volt vele, néztem jobbról, balról. Úgy nézett ki, ahogy annak ki kell nézni. Később beszéltem egy illetővel, akivel egy helyen futunk. Ő is Lunarglide cipőben szokott futni. Poénból megkérdeztem tőle, hogy mit gondol erről. Kiderült, hogy már ő is megszívta egy pár Lunarglide cipővel ugyanebben a boltban. Még a 4-es szériából.

Természetesen visszamentem a boltba a cipővel. Vitáztunk egy sort. Visszakértem a pénzem, nem adták vissza. Felajánlották, hogy cseréljem ki egy másik cipőre. Így is tettem, bár rá kellett fizetnem, és nem olyan jó cipő, mint amilyen a Lunarglide+ 5. Ettől függetlenül átverve érzem magam, igaz körültekintőnek kellett volna lennem. Viszont nem gondoltam volna, hogy márkaboltban a Westendben fényes nappal átvernek.

Érdekelne, hogy más járt-e már így? Illetve fel szeretném hívni azoknak a figyelmét, akik ott akarnak vásárolni. Gondoljátok meg!

Üdv,
JammiH
Tibi
Posts: 1
Joined: 2014 Sep 27 Sat, 10:15 pm

Re: Hamis Nike Lunarglide+ 5 "márkaboltból"

Post by Tibi »

Kedves JammiH!

Nekem is tetszik az általad említett cipő, és vágyom is rá. A türelem rózsát terem alapon viszont ki kell várni a 30%-os engedményt a Hervisben, amit többször is ki lehet fogni évente.
JammiH
Posts: 3
Joined: 2014 Aug 27 Wed, 6:18 pm

Re: Hamis Nike Lunarglide+ 5 "márkaboltból"

Post by JammiH »

Szia!

Igen, igazad van. Ráadásul a vicc az egészben az, hogy pár napja megjelent a Hervisben ugyanez a modell. Eddig főleg a szürke-sárga változatot láttam, így most jócskán van a feketéből is. Természetesen eredeti minőségben, eredeti áron. Bár ha jobban belegondolok, inkább veszek 34.990-ért eredetit, mint 27.990-ért utánzatot. És az a legelképesztőbb, hogy pont ugyanúgy néznek ki. Különbséget nem tudtam észrevenni szabad szemmel. Talán annyit, hogy a cipő talpán levő strapabíró gumi az utánzat esetében picit keményebb volt, illetve a ragasztás picit idétlen volt itt-ott, de semmi egyéb. Azért elég durva, hogy a WestEnd kellős közepén fényes nappal rádsóznak kamu cuccokat. Azóta is gondolkodom, hogy hogyan háláljam meg nekik! Ez az apró figyelmeztetés a minimum, amit megtehetek sportolótársaim érdekében! :)

Na de minden jót!

Üdv,
JammiH
Post Reply