Hiányolt fejlődés

futás marathon running
Post Reply
Bicky
Posts: 1
Joined: 2009 Sep 05 Sat, 4:35 pm

Hiányolt fejlődés

Post by Bicky »

Remélem tud nekem valaki segíteni...
Már pár éve futok hetente kb. kétszer, min. 45 percet (néha mondjuk úgy alakul, hogy kihagyok pár hetet). Heti egyszer tollasozni is eljárok. De ennek ellenére nem érzem, hogy fejlődnék, erősödnék, jobban bírnám a futást.
Kb. 2 km után már azt érzem, hogy meghalok és legszívesebben megállnék, de nem adok fel könnyen dolgokat, ezért ezt sem adom fel és futok tovább. 10-15 km után kb. ugyanolyan fáradt vagyok, mint 2 km után. Nem értem, hogy ez miért van. Miért fulladok ki már 2 km után? Ha rendszeresen futok, akkor miért nem jutok el egy olyan szintre, hogy mondjuk 10 km-t simán le tudjak futni, anélkül, hogy szenvednék?
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Hiányolt fejlődés

Post by Gabesz »

Bicky, ha legalább 45 percet tudsz egyfolytában futni, akkor már nem vagy teljesen kezdő szinten. Szakirodalom ekkor már legalább három futást javasol.
Szerintem nézz át egy-két edzéstervet. A tollasozás és egyéb keresztedzések teljesen jók.
Másik, ha két kilométer után teljesen kivagy, akkor valszeg túl gyorsan futsz. Edzéseken jóval lassabb tempó az ajánlott. érdemes az aerob zónában futni. Kevin írásában is találhatsz még okos dolgokat: Hadd módszer - amatőr szemmel.
Post Reply