Fáj a térdem

futás marathon running
Post Reply
erka
Posts: 1
Joined: 2010 Apr 30 Fri, 3:13 pm

Fáj a térdem

Post by erka »

sziasztok,

vasárnap kezdtem el futni 33 év kihagyás után (ennyi idős vagyok :). azt hallottam ugyanis otthon, hogy lányom! akkor fuss ha muszáj. :P
szülés után 7 hónappal most belekezdtem a futásba. vettem egy asics stabil futócipőt mert lúdtalpra ezt ajánlották a szakboltban és elkezdtem az 1 perc futás és 2 perc séta 8x. ez még ment is minden gond nélkül. tegnapelőtt már emeltem a "tétet" 1 perc futás 1 perc séta 12x. azóta nagyon fáj a térdem a térdkalácsom alatti belső részen. sokat futottam volna ? várjam meg amíg elmúlik és "fussak" neki még 1x csak kevesebbet?
valaki?

Erika
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Fáj a térdem

Post by Gabesz »

Szia Erika! Bár nem írtad, hogy mennyi ideig futottál 8 percet és emelted utána az adagot másfélszeresére..
A megoldást Te is érzed: sokat futhattál. Hirtelen életmódváltásnál fő a fokozatosság.
Nem szükséges megvárni, hogy teljesen elmúljon (hisz a mozgásnak önmagában jótékony hatása van), hanem inkább figyelj a jelzésekre, amint elkezd fájni a térded futás közben, akkor állj meg és ne fuss aznap többet. Fő a fokozatosság. ;)
samat76
Posts: 1
Joined: 2010 Sep 20 Mon, 10:49 pm

Re: Fáj a térdem

Post by samat76 »

szia,
még egy tanács, sportdoki javasolta még anno, fáslizd be a térdedet, és igy a térd izeletek csak minimális mértékben ütödnek össze futás közben. általában ez okozza, emiatt fáj a térded, nekem bevált. azóta teljesítménytúrán és futáskor is befáslizom, remélem beválik nálad is.
bye-bye
Post Reply