Bokarándulás terápiája

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
Cseh_Ildikó
Posts: 2
Joined: 2019 May 29 Wed, 2:47 pm

Bokarándulás terápiája

Post by Cseh_Ildikó »

Kedves Barna!

Nagyjából két hete futás utáni napokban fájdalmat, duzzanatot éreztem a bal külboka területén, Pont két hete elmentem a sürgősségire, ahol kíméletet javasoltak, ezután 6 napig pihentettem, de másnap ki kellett menjek, ami nem esett a bokámnak jól. Azóta voltam másik orvosnál is és kaptam bogarögzítőt, 3 hétig kell viselni. Egy hete viselem a bokarögzítőt, igyekszem csak annyira terhelni amennyire muszáj (étel vagy ital és mosdó). A duzzanat már nem annyira szembetűnő, nincs véraláfutás sem. Viszont a mai napon picit jobban fájt a minimális járkálás.
Mikor és hogyan érdemes elkezdeni a rehabilitációt, annak érdekében, hogy futhassak a jövőben.
Illetve 2 hét múlva megyek kontrollra, bővebben nem avattak be az orvosok, hogy ez a kímélet mit is jelent.
Okozhat-e hosszabb távon problémát, hogy rámozogtam a kezdeti időszakban? Milyen terápiát tudna javasolni a gyorsabb felépülés és hasonló esetek elkerülése érdekében?
Tanácsát, segítségét nagyon megköszönném.

Üdvözlettel
Ildikó
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Bokarándulás terápiája

Post by Éngyógytornám »

Kedves Ildikó!

Nem hiszem, hogy bármit is rosszul tett volna. A leírtak alapján hosszútávú gondokra sem kell számítani. Az orvos utasításait érdemes mindenben követni és a kontroll alkalmával alaposan kikérdezni: mit és hogyan.
Amit az ismétlődés elkerülése érdekében javasolnék az, hogy minél több egyensúlyfejlesztő, ügyesítő és saját testsúlyos gyakorlatot illesszen a mozgásprogramjába. A futás jó dolog de nem feltétlen fejleszti a felsoroltakat komplexen, viszont, hogy bírja a monoton terhelést szükség van rájuk.

Mielőbbi gyógyulást, üdvözlettel:
Cseh_Ildikó
Posts: 2
Joined: 2019 May 29 Wed, 2:47 pm

Re: Bokarándulás terápiája

Post by Cseh_Ildikó »

Kedves Barna, Nagyon szépen köszönöm. Egyenlőre akkor pihentetem, és amint kontrollra megyek kikérdezem a fejlesztési lehetőségekről.
Üdvözlettel
Cseh Ildikó
Locked