nagylabujj

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
kerkrisz
Posts: 2
Joined: 2019 Sep 07 Sat, 8:03 pm

nagylabujj

Post by kerkrisz »

Kedves Hollós Barna,
tíz eve voltam először egy ortopedusnal, mert a szülés utan, amikor a gyerekem ket eves volt, nagyon elkezdett fajni a labujjam es be is dagadt. Azt mondta az orvos, hogy egy csontkinövés van a nagylabujjam tovenel, es hogy ezzel nem lehet semmit sem csinalni: sem torna, sem gyogyszer nincs ra, egyszeruen varni kell, es amikor mar nagyom rossz, akkor meg kell muteni, de ezt nem nagyon ajanlja. Ennyi. A dolog nem izgatott kulonosebben, de annyi igaz, hogy evrol evre nő az a kinoves, egyre nehezebb cipot venni. Annyira azert még nem veszes, de ha sokat jarok, vagy ha pl. hidegebb az ido, akkor van,hogy nagyon begorcsol a labujjam. Nyaron gyakorlatilag semmi panaszom nem volt, de telen tud fajni.... talan a cipok miatt. Aztan kb ket ev ota neha azt erzem, hogy valami faj a hasam jobb oldalan, de hol faj, hol nem, es neha hatul, a derekamnal... azt gondoltam , ez osszefughet a labammal, ugyhogy elmentem egy gerincorvoshoz, aki ugyanazt mondta, mint az elso orvos, es felirt egy talpbetetet. Par napja egy baratnom, aki Berlinben él, elmesélte, hogy. neki ugyanez a problemaja, elment egy orvoshoz es most egyreszt egy injekcios terapiat kap (ami elég fajdalmas), masreszt meg gyogytornaja is lesz. Kuldott egy csomo linket angol nyelven, mint kikderult, erre a gondra lehet talalni olyan megoldasokat, amik talan elodazhatjak a totalis leepulest. A kerdesem az lenne, hogy tudna-e ezzel kapcsolatban segiteni, esetleg torna gyakorlatokkal, tanacsokkal, gyogytornasz javaslasaval itt Magyarorszagon?
elore is nagyon koszonom
Krisztina
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: nagylabujj

Post by Éngyógytornám »

Kedves Krisztina!

Köszönjük fórumos hozzászólását.

A nagylábujj panasza lehet izolált. De ez ritka.
Általában annak "lenyomatát" viseli magán, ahogyan testünket használjuk. Ebben pedig legfontosabb szerepe a has- és farizmoknak van. Ezek befolyásolják a medence helyzetét, amit nem véletlenül központnak is nevezünk. Ha az nincs a helyén az előlábon jelentős javulást nehéz elérni.

Javaslatom, hogy a probléma kezelésére szánt időt csak részben fordítsa a nagy lábujjra. Mellette keressen fel olyan szakembert aki rendezni tudja tartását, megfelelő medence körüli izomzat kialakításával.

Üdvözlettel, H. B.
kerkrisz
Posts: 2
Joined: 2019 Sep 07 Sat, 8:03 pm

Re: nagylabujj

Post by kerkrisz »

kedves Barna, koszonom a valaszat, tudna nekem ajanlani olyan szakembert, aki ezzel foglalkozik?
koszonettel
Keresztely Krisztina
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: nagylabujj

Post by Éngyógytornám »

Kedves Krisztina!

Számtalan tényezőtől függ kinek milyen a megfelelő (habitus, mozgásos múlt, társbetegségek, elérhetőség, anyagiak, stb.) Ezért konkrét ajánlásra a fórum nem szerencsés.

Üdvözlettel, H. B.
Locked