külső talpél fájdalom?

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
VincentDamian
Posts: 1
Joined: 2020 Jun 16 Tue, 9:54 am

külső talpél fájdalom?

Post by VincentDamian »

19 éves vagyok és több éve járok futni, előtte kézilabdáztam. Két hete elkezdett fájni a jobb talpam külső része, a lábujjaimtól a sarokig húzódó részen. Aznap futottam 6km-t és bicikliztem kb 4km-t. Heti 2-3x szoktam 5-8 km-t futni nagyjából rendszeresen. A fájdalom erősödött, olyan napon amikor sokat kellett sétálnom szinte elviselhetetlen lett, lábujjhegyen járva és magassarkúban nem fájt annyira. Pihentettem két hétig, próbáltam keveset sétálni, nem sportoltam és így kezdett csökkeni a fájdalom. Mára úgy éreztem elmúlt és elmentem futni, de 3 km körül újra elkezdődött és 4km-nél meg is álltam. Séta közben jobban fáj, mint futás közben. Nem tudom mi lehet ennek az oka és hogyan lehet kezelni, de szeretnék futni járni. Tervezem hogy elmegyek a sportkórházba megnézetni, de valószínűleg több hét múlvára kapok csak időpontot. Gondoltam még, hogy elmegyek talpmasszázsra vagy talptornát csinálok, de nem tudom mi segítene. Gondolkoztam a lehetséges okokon is: van egy kis lúdtalpam és nem mindig használom a talpbetétet és van hogy vékony talpú cipőben járok, néha fáj a vádlim is (krónikus rekeszszindróma) de azt nyújtással és magnéziummal kezelem, esetleg túlterheltem valahogy, és van egy új nike cipőm aminek szövet az oldala és nem úgy tartja a lábamat mint a többi (de abban nem futok). A futócipőm asics márkájú és régóta használom, nemhiszem hogy azzal van a baj.
Szeretném a segítségedet kérni, hogy mi lehet az oka a fájdalomnak és mit tehetek, hogy gyorsan elmúljon,

Köszönöm a válaszodat!
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: külső talpél fájdalom?

Post by Éngyógytornám »

Kedves VincentDamian,

Ma ha bármilyen lábproblémával orvoshoz fordulsz, majdnem biztos, hogy lúdtalpat diagnosztizálnak és betétet ajánlanak ami gyakran nem válik be. Én azt szoktam nézni, hogy mennyire rugalmas/mobilis egy láb, milyen a keringése/tapintata, van-e valami egyéb eltérés amit "szegény" láb kompenzál. Illetve valamilyen túlterhelésre adott reakció-e a fájdalom. Ezt igazából személyesen lehet, kezelés vizsgálat nem is mindig választható külön, mert a tapasztalt reakciókból, visszajelzésekből lehet véleményt alkotni.

Barna
Locked