saroktörés

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
zsempet
Posts: 1
Joined: 2013 Jun 23 Sun, 11:47 pm

saroktörés

Post by zsempet »

Kedves Barna,
két hónapja eltört a jobb sarkam. Egy elrontott első műtét után szükség lesz meg egy korrekciós műtétre és van rá esély, hogy a jobb bokámat oldalirányban nem, vagy csak nagyon korlátozottan fogom tudni hajlítani. Előre-hátra a lábfejem mozgástere már a régi. Az a kérdésem, hogy mennyire fog egy esetleges ilyen oldalirányú mozgásképtelenség akadályozni a futásban?
Köszönöm a választ
Péter
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: saroktörés

Post by Éngyógytornám »

Kedves Péter!

Közelítsük meg pozitívan a dolgot, és ha túl van a műtéten próbáljuk meg kihozni a maximális mozgásterjedelmet, nyilván a lehetőségekhez képest.
Sajnos ez fontos és hiánya fog érződni de át kell majd gondolni, hogy milyen technikával, milyen cipőben, milyen talpbetéttel, ... lehet minimalizálni a kellemetlenségeket.
De most illetve a műtét után a legfontosabb egy jól felépített, személyre szabott rehabilitációs program!

Mielőbbi gyógyulást, ha szükséges elérhető vagyok, üdvözlettel:
zohaa3492
Posts: 1
Joined: 2014 Oct 09 Thu, 12:34 pm

Re: saroktörés

Post by zohaa3492 »

Tisztelt doktor úr!
Egy éve eltört a jobb külső és bel bokám, ekkor megműtötték, fémeket raktak bele, amit egy fél év után eltávolítottak. A gond csak az, hogy még most is fáj, néha élesen belehasít. Ez természetes? Soha nem lesz már olyan, mint volt? Futni egyáltalán nem tudok. Olyan, mintha nem mozogna rendesen a bokám. Lehet, hogy gyógytorna kellene? Mostanában sokat fáj a hátam is, ez a kettő összefüggésbe hozható?
Előre is köszönöm segítségét!
zoha
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: saroktörés

Post by Éngyógytornám »

Kedves Zoha!

Persze minden mindennel összefügghet és valóban jó lenne egy speciális mozgásprogram. Javaslom keress meg egy szakembert akiben megbízol, ha gondolod engem is elérsz, a lenti linken találod az email címem!

Egy sérült bokát távgyógyítással sarlatánság lenne kezelni. Azt lehet, hogy egy vizsgálat és a szempontok megbeszélése után már tudsz önállóan is gyakorolni. Üdv:
Locked