Csípő fájdalom

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
Taller
Posts: 1
Joined: 2013 Jul 11 Thu, 7:51 am

Csípő fájdalom

Post by Taller »

Tisztelt Barnabás!

Az a problémám, hogy az elmúlt két hétben elkezdett fájni a bal csípőm! (Nem az izom, hanem inkább az ízületre gyanakodnék)

Legelőször a fűtűcipőre gyanakodtam ezért vettem újat. De a tünet nem múlt el!

Amikor legelőször elkezdett fájni pihentem 3-4 napot és úgy éreztem jobb lett (közben vettem meg az új cipőt), de az első rövid edzés után ismét egy kicsit elkezdett fájni. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.

Folytattam napi edzéstervem, de most hogy egy nap pihenő volt reggel már alig tudtam rálépni. Ahogy megpihent sokkal jobban fáj.

Érdekes ha bemelegszik és mozgásban van akkor nincs vele baj.

Mit tegyek?

Előre is köszönöm.
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Csípő fájdalom

Post by Éngyógytornám »

Gyanús, hogy valami kopásos ízületi elváltozás kezd kialakulni. Bár nem ismerem az életkorát és az egyéb körülményeket...

Meg kellene nézni, a végtag tengelyállását, az Ön tartását és feltárni az aszimmetriákat. Ezek rendezésével kímélhető a csípőízület.
Nyilván orvosi szempontból is érdemes megvizsgálni ha nem javul.

A combizmok nyújtása és erősítése illetve az ízület minden irányú és maximális terjedelemben való átmozgatása fontos, mert a fájdalom hatására beszűkülnek a mozgások, zsugorodnak az izmok és erejük következésképp csökken. Viszont ezt most lehetne kevesebb futással és több gimnasztikával, laza szökdelésekkel ötvözve végezni.
Locked