Talpi fascia fájdalma

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
Szász Kornélia
Posts: 1
Joined: 2013 Sep 22 Sun, 7:11 pm

Talpi fascia fájdalma

Post by Szász Kornélia »

Kb. 3 hete új futócipőt vásároltam, és azt tapasztaltam, hogy az első két futás után erős talpi fájdalom alakult ki (fasciitis plantarisnak tűnik a tünetek alapján). Elkezdtem nem szteroid gyulladáscsökkentőt szedni, visszatértem a régi cipőmhöz, de a tüneteim nem javultak, sőt.... A kérdésem: mi mást kellene még tennem, hogy elmúljon a fájdalom? Valóban el kell köszönnöm hosszú időre a futástól? Esetleg valami tornagyakorlat, ami segíthet létezik? Mennyi idő alatt gyógyul ez a betegség? Köszönöm előre is a választ.
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Talpi fascia fájdalma

Post by Éngyógytornám »

Kedves Kornélia!

Ha a cipő a kiváltó ok, akkor az új cipőt a lábához kell alakíttatni, pl. talpbetét segítségével.

A gyulladást nagyon helyesen már Ön is elkezdte kezelni de mivel a diagnózist önmaga állította fel elképzelhető, hogy más ok is meghúzódik a háttérben. Nem beszélve arról, hogy az Ön által nevezett problémának egyaránt oka lehet, a laza vagy bedőlt boka éppúgy mint a feszes talpi bőnye. A terápia viszont egészen más a két esetben. Sajnos vannak "kevert" esetek is ezért ezt látatlanban nehéz pontosan beazonosítani.

Az alábbi linken talál egy kép sorozatot, hogy milyen pozíciókban tudja a talpi szalagrendszert nyújtani:
https://www.dropbox.com/sh/jop9xr0l5gco0jv/A4AU5u1gSX
A képen azért van zsámoly illetve gumilap mert azokról, ülésből indulva felvehetők a nyújtási pozíciók. Illetve egy-egy nyújtási feladat után fel lehet rá szökkenni előre, hátra, féllábra, páros lábra, stb… majd újra nyújtani. Ha így, komplexen közelít a dologhoz folyamatos javulás várható.

A futásról nem hiszem, hogy le kell mondania, viszont az edzéseket lehet, hogy ki kell egészíteni új elemekkel pl. a fentiek alapján.

Üdvözlettel:
Locked