Ahcilles ín - injekció

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
sgabor
Posts: 1
Joined: 2014 May 12 Mon, 10:06 am

Ahcilles ín - injekció

Post by sgabor »

Tisztelt Uram!
Múlt héten voltam a János kórházban, mert kosárlabdázást követően nem múlt el a fájdalom az Achilles-emben. Tudni kell, hogy a másik lábamban 8 éve már elszakadt az ív, amit akkor megműtöttek.
Tehát, a doktor úr egy Ostenil tendon nevű injekciót javasolt befecskendezni az ínba, emellett elkezdtem a 10 alkalmas UH kezelést is. Az injekcióra az 5. UH kezelés után kerülne sor. A kérdésem az lenne, hogy mi a véleménye az injekcióról? Feltétlenül szükséges, vagy a honlapon található gyógytorna is hatásos lehet?
Segítségét, válaszát megköszönve, üdvözlettel: Schmidtka Gábor
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Ahcilles ín - injekció

Post by Éngyógytornám »

Kedves Gábor!

Jogos és fontos a kérdés.
Tartós fájdalommal nem lehet sportolni és valóban definitív megoldást kell keresni rá. Nem minősíthetem pláne látatlanul, az orvos javallatát, de ha rólam lenne szó, csak a legvégső esetben élnék az injekcióval.
Igen, ott van a változatos tréning, megfelelő nyújtás, kinesiotape, esetleg manuális technikák vagy ha mindenképp szükséges a különböző talpbetétek. Lehet változtatni a terhelésen, bizonyos mozgások (ugrás, futás) technikáján és a testtartáson ami miatt szintén sokszor rosszul terhelődik a boka. Inkább ezeken a területeken gondolkoznék a megoldást illetően.
Persze, ha van egyéb betegsége, túlsúlya, nem tökéletesen rehabilitálódott korábbi sérülése stb. akkor az természetesen tovább árnyalja a képet.

Ha van változás örülök ha jelzi, üdvözlettel:
Locked