Lábujjízületi fájdalom, harántsüllyedés

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
Zsanett
Posts: 2
Joined: 2014 Aug 18 Mon, 6:20 pm

Lábujjízületi fájdalom, harántsüllyedés

Post by Zsanett »

Kedves Hollós Barna!

Halmozott talp problémáimra szeretnék segítséget kérni, ami alig 2 hónapja kitörölte az életemből a sportot, legfőképp amit a legjobban szeretek, a futást. Ami jelenleg a legnagyobb fájdalmat okozza, az a lábujjizulet vagy idegek becsípődése, a bal lábamon lévő mutató-középső-gyűrűs lábujjamon. Már séta közben is beleszúr a fájdalom és ilyenkor annyira fáj, hogy a lábszélére lépek vagy bicegek. Voltam Ortopéd magánorvosnál, aki csak annyit mondott hogy talpbetétet kell viseljek, és 2 hétig ne fussak ha lehet... Ennek 2 hónapja és néha járni sem tudok, futni 2szer próbáltam, gondoltam hátha "bemelegszik" de mégrosszabb lett az utána levő napokon. Természetesen azota is hordom a talpbetetet amit ott csináltak, és egy masikat is adtak amit allitolag futás kozben kell hordjak, ha majd egyszer képes leszek rá. Sok mindennek utána néztem, és az is kiderült hogy egyértelműen kalapácsujjam van, amit az orvos nem említett problémaként. Ezt nem kellene kezelni? Azért irom ezt is le, mert hátha összefügg az ízületi fájdalommal. Mostanában rendszeresen masszíroztatom a lábam emiatt, és a lábujjtöveknél, ahol nem ér le a földre a labujjam, nyomásra nagyon erős a fájdalom, de egyszerre egy jóleső érzés is egy kicsit mintha azt ki kellene mindig masszirozni, utána pedig pár óráig nincs nagy fájdalmam járás közben. Nehéz ezt megfogalmazni, remélem azért értelmezhető :)
Köszönöm előre is a segítségét!
Zsanett
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Lábujjízületi fájdalom, harántsüllyedés

Post by Éngyógytornám »

Kedves Zsanett!

Köszönöm, hogy leírtad a problémádat.
Több dolgot is említesz, amik valószínű részben össze is függnek. Pont ezért ha szabad javasolnom ne internetes tanácsadás alapján kezeld magad, mert 1-1 témát lehet, hogy megtalálsz alaposan kidolgozva, de, hogy nálad mi az ok és mi az okozat csak alapos vizsgálat és edzési szokásaid, mozgásod ismeretében állapítható meg.

A zsibbadás valószínű statikai okokra és/vagy a talp beidegzésének zavarára vezethető vissza. Ez 1-1 műfogással jó esetben tisztázható. A talpbetétet (bár nem láttam a lábad) lehet, hogy tényleg érdemes hordanod, ha jó! Ha nem akkor vagy igazítani kell rajta, vagy ha sehogy se jó, akkor nincs értelme erőltetni.

Hogy futásnál hordanám-e az pláne attól függ, hogy mennyire komfortos a futócipővel. Viszont most lehet, hogy a futást kiegészítő egyéb gyakorlatoknak lenne az ideje, aztán fokozatosan vissza a futáshoz. Direkt nem írom, hogy szökdelj vagy guggolj vagy bármi mást, mert a végrehajtás technikája a döntő. Csak azzal kísérletezz aminek biztosan érzed, tudod a helyes technikáját. Sokszor kiderül futóknál, hogy egy egyszerű felugrásban sem otthonosak mert nem szokták gyakorolni.

Igen, kellene foglalkozni a kalapácsujjaddal!
Igen, lehet összefüggés a terhelés, a statika és a panaszok között, de ez nagyon komplex kérdés. Lehet örökletes tényező is benne, lehet a szalagok gyengesége, izomegyensúly zavar vagy egyéb okok miatti kompenzáció. Ha jól érzékelem soraidból, még nem késő beavatkozni a folyamatba.

Akik hasonló panaszokkal keresnek meg azoktól masszázs és egyéb manuális kezelések után hasonló pozitív visszajelzéseket szoktam kapni. Aztán a kezeléseket egyre inkább interaktívvá szoktam tenni, lassan tréning jellegűvé válnak.
Hasonlóan pozitív hatása szokott lenni ha átmenetileg, hosszabb rövidebb ideig kinesiotapet helyezünk fel.

Ne csüggedj, azt gondolom fel lehet számolni ezt a problémát! Üdv:
Zsanett
Posts: 2
Joined: 2014 Aug 18 Mon, 6:20 pm

Re: Lábujjízületi fájdalom, harántsüllyedés

Post by Zsanett »

Köszönöm a válaszát! Ezen a problémán maga is tudna segíteni vagy szükséges egy másik ortopéd orvoshoz elmennem?

Zsanett
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: Lábujjízületi fájdalom, harántsüllyedés

Post by Éngyógytornám »

Kedves Zsanett!

Küldtem privát üzenetet...
Locked