talpfájdalom

a lábterapeuta válaszol
Forum rules
Lábterápia.
Itt mondhatod el a tapasztalataid és kérdezhetsz.
aki válaszol: Hollós Barna humánkineziológus
Locked
B.Edit
Posts: 2
Joined: 2014 Sep 29 Mon, 11:53 am

talpfájdalom

Post by B.Edit »

Kedves Barna!
Tavaly kezdtem el a futást (kocogást), amit pár hónap után abbahagytam a tél miatt. Tavasszal újból kezdtem, de 1-2 hónap után a talpam kezdett el húzódni, élesen nyilallni a reggeli ráálláskor, ill. sok ülés utáni ráálláskor. Ami hol rosszabb, hol nem.
Ennek lassan már 4 hónapja, azóta nem futottam, sem más torna, de semmi változás.
Voltam pár hónapos várakozás után ortopédián ahol csak ránézésre megállapította az orvos, hogy betét kell a lábamnak, és ennyivel el is intézte a dolgokat. Tudom, hogy harántboltozat süllyedésem van, talán boka is (2 szülés után teljesen szét ment a lábfejem).
Csináltattam közben egy talpbetétet az LBT-nél, ahol elvileg olyat készítettek ami jó a futáshoz (az én pár km-es futásomhoz). Igazából még nem próbáltam ki, meg akartam várni mit mond az orvos, hátha elküld vmi kezelésre, elmagyarázza mi van a talpammal, de semmi.
Most már szeretnék mozogni!
Ön szerint mi lehet a gond? Amíg van a feszülő, nyilalló fájdalom addig kíméljem inkább a lábam? Van valamilyen torna rá? Mit tudok én tenni a talpbetét hordáson kívül?
Tudna ebben tanácsot adni?

Előre is köszönöm, várom válaszát,
Üdv:
Edit
User avatar
Éngyógytornám
Posts: 141
Joined: 2011 Jul 18 Mon, 5:11 pm
Location: Budapest
Contact:

Re: talpfájdalom

Post by Éngyógytornám »

Kedves Edit!

Igen (lúd)talp problémákkal foglalkozom és biztos vagyok benne, hogy lehet javítani a helyzeten.

Lúdtalpbetét is szóba jöhet, a változatos mozgás és célzott gyakorlatok mellett. Mindegyikről érdemes lenne külön beszélni, hogy kellene az Ön esetében. Előtte pedig alaposan meg kellene vizsgálni a biomechanikai eltéréseket és alkati sajátosságokat. Látatlanban olyan lenne nyilatkozni, mint amikor az orvos valakire "rámondja" lúdtalpbetét, minden egyéb instrukció nélkül.
Ami általánosságban elmondható az mind megtalálható a blogomon és Facebook oldalamon illetve itt kérdések között. Ha van kedve és ideje érdemes lenne élőben folytatni a beszélgetést. http://www.engyogytornam.hu/szolgaltatasok/

Üdvözlettel:
B.Edit
Posts: 2
Joined: 2014 Sep 29 Mon, 11:53 am

Re: talpfájdalom

Post by B.Edit »

Köszönöm a gyors választ! :smile
Locked