10 km-es futás

futás marathon running
Post Reply
Tornado86
Posts: 12
Joined: 2012 Mar 04 Sun, 1:50 pm

10 km-es futás

Post by Tornado86 »

Üdvözlök minden rutinos és kevésbé rutin, edzett vagy épp edzetlen futót. Látva, hogy ez a téma eddig nem szerepelt, felmerült 1 ilyen elindítása. Pár hónapja újból elkezdtem rendszeresen futni, jönnek is az eredmények, ám felmerült 1 kérdés. 10 km 40 perc alatt történõ lefutását terveztem be magamnak távlati célként, meghatározva minden egyes lefutott km idejét a következõk szerint: 3:30, 3:35, 3:40, 3:45, 3:55, 4:05, 4:15, 4:20, 4:25 és 4:30. Annyi lenne a kérdésem, hogy szerintetek mennyi az a minimum, amit teljesítenem kell a Cooper teszten, hogy tudjam ezeket az idõket hozni sík terepen?
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: 10 km-es futás

Post by Gabesz »

Szia Tornádó! Célidőt az alábbi kalkulátor segítségével tudsz jósolni: Pete Riegel futóképlet.
A képlet pontos előrejelzést ad, ha rendszeresen futsz és nem csak gyorsan hanem a céltávnak megfelelő hosszabb távokat is futsz az állóképesség fejlesztéséhez.
A 3:30 az egészen biztos, hogy gyors kezdés, amivel elfutnád az elejét és már középtávtól problémák adódhatnak. Igazából végig egyenletesen kellene futni. Ha tudsz , akkor 3:50 és 4:10 között maradj végig.
Kérdésedre a válasz, a kalkulátor segítségével: legalább 3200 métert fuss a 12 perces cooper teszten.
Tornado86
Posts: 12
Joined: 2012 Mar 04 Sun, 1:50 pm

Re: 10 km-es futás

Post by Tornado86 »

Gabesz wrote:Szia Tornádó! Célidőt az alábbi kalkulátor segítségével tudsz jósolni: Pete Riegel futóképlet.
A képlet pontos előrejelzést ad, ha rendszeresen futsz és nem csak gyorsan hanem a céltávnak megfelelő hosszabb távokat is futsz az állóképesség fejlesztéséhez.
A 3:30 az egészen biztos, hogy gyors kezdés, amivel elfutnád az elejét és már középtávtól problémák adódhatnak. Igazából végig egyenletesen kellene futni. Ha tudsz , akkor 3:50 és 4:10 között maradj végig.
Kérdésedre a válasz, a kalkulátor segítségével: legalább 3200 métert fuss a 12 perces cooper teszten.
Ha utánaszámolsz, 3,2km kevés az elképzelésem szerint, egyébként onnan jött az ötlet, hogy a román csendõrség kéri ezt kizáró jelleggel természetesen (szerintem logikus, miért), aztán gondoltam, szerkesztek egy ilyen gyönyörû szép kihívást. Aztán ki tudja, milyen haszna lehet még, mint pl. 1-2 jó eredmény 1-1 amatõr futóversenyen. Igaz ami igaz, ha ilyen megmérettetésre kerül a sor, egyértelmûen másképp osztom be az erõmet. Egyébként van tippem, ám megvárok vele 1-2 véleményt.
Eindhoven
Posts: 4
Joined: 2012 Sep 28 Fri, 9:31 pm

Re: 10 km-es futás

Post by Eindhoven »

Helló,

kemény fába vágtam a fejszémet. Idén kezdtem el futni. Márciusban 10x fél órákat. Aztán a hőség miatt abba hagytam. Nyár végén lehetőségem adódott jelenkezni egy 4-es váltó maratonra. Sajnos augusztusban lebetegedtem (arcüreg gyulladás) és nem tudtam időben elkezdeni az edzéseket, úgy ahogy terveztem. Szeptemberben 5x tudtam csak futni (fél órákat). Most 11 napom van a felzárkózásra.... nem adhatom fel, mert akkor cserben hagyom a csapatot.

Ma felmértem, hogy hol tartok. 8 km 1 óra 20 perc alatt. Ezt kellene a 11 nap alatt 10 km-re emelni és 1órára csökkenteni.

Kérlek lássatok el mindenféle jó tanáccsal, mert muszáj megcsinálnom!

Előre is köszönöm,
Andi
Post Reply