Margitsziget szigetkör

futás marathon running
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör futás

Post by Gabesz »

tovább bővült a margitszigeti szigetkör oldal, a közvilágítással és az illemhelyek használatával. Ha tudtok még hasznos infót, akkor írjatok!
roszak
Posts: 2
Joined: 2010 Dec 08 Wed, 8:04 am

Re: Margitsziget szigetkör

Post by roszak »

Helló, kezdő szigetkörös vagyok és volna két kérdésem.

1. Feltűnt, hogy vannak tapasztaltnak tűnő futók, akik kerülik a rekortánt. Szerintetek miért? Tudtommal kíméli a térdet.
2. Ti milyen gyakorlatokkal nyújtotok/lazítotok futás után? Esetleg előtte is?
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Gabesz »

roszak wrote: 1. Feltűnt, hogy vannak tapasztaltnak tűnő futók, akik kerülik a rekortánt. Szerintetek miért? Tudtommal kíméli a térdet.
Sokaknak túl puha a rekortán: a futók többsége aszfaltra vásárol cipőt. A futócipő csillapítása + rekortán már túl sok. Valami olyasmihez hasonlítanám, mint amikor a homokon fut az ember.
Margitszigeti rekortán: télen kevésbé tompít, nyári hőségben van olyan szakasz, amely már szinte süpped (a hotel melletti rész)..

Gyors, tempó futásnál a többség már nem a sarokra érkezik ( persze itt is vannak kivételek még az elit futóknál is) és ekkor a rekortán szinte elnyeli a becsapódást és nehezebb elrugaszkodni a cipő ruganyossága pont elég.

Lassú futásnál a kezdőknek általában a rekortánt ajánlanám.

Rekortán jobb, mint az aszfalt.
Viszont rekortán - kavicsos murvás talaj összehasonlításban már egyén (+ tempó) és cipő- függő.

Én is a kavicson szeretek futni. A nyugati oldalon, aszfalt helyett általában rekortánon, kivétel a versenyeken (szigetfutás), olyankor az aszfalt a gyorsabb.
roszak
Posts: 2
Joined: 2010 Dec 08 Wed, 8:04 am

Re: Margitsziget szigetkör

Post by roszak »

Helló!

Ti hol hagyjátok abba a futást? Én azt látom, hogy szinte soha senki nem áll meg a sziget északi csücskében, ahol én szoktam (ahol a lejáró van a szigetre). Vagy mindenki több kört fut?
run4free
Posts: 1
Joined: 2011 Mar 28 Mon, 10:40 am

Re: Margitsziget szigetkör

Post by run4free »

8 kör tehát egy maraton :)
Bizsu
Posts: 1
Joined: 2011 Apr 02 Sat, 12:34 pm

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Bizsu »

Sziasztok!

Tudna valaki abban segíteni,hogy mikortól lehet reggel futni a Margitszigeten?
Ugyanis korán kelő vagyok,és régen 7-kor mindig a tornateremben voltam.
Most szeretném kipróbálni mennyit tudok kocogni a Margitszigeten.
Esetleg valami olyan pici tartót,táskát tudnátok ajánlani amibe a bérletem,kulcsom belefér és nem zavar a futáskor?

Előre is köszi:Bizsu
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Gabesz »

Bizsu, futni bármikor lehet a szigeten. Még sohasem nem sikerült olyan korán lejutnom a szigetre, hogy valaki már ne futott volna ott.
bruno
Posts: 2
Joined: 2011 Apr 07 Thu, 1:44 pm

Re: Margitsziget szigetkör

Post by bruno »

sziasztok, viszonylag kezdo futokent kerdezem, hogy milyen idok szamitanak jonak/elfogadhatonak kulon-kulon 1, 2, illetve 3 szigetkor eseteben?

ja, 33 eves fiu vagyok.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Gabesz »

Bruno, erre a kérdésedre nagyon nehéz válaszolni, hogy mi számít jónak. Például ismerek olyan futónőt, akinek probléma a gyors futás, viszont a tempóját 6 perc/km órákon át , sok-sok órán keresztül(!) tudja tartani.
Van itt néhány amatőr adat: MSziget, ezek az egyes amatőr futók legjobb adatai, amit ebben a pillanatban nem tudnának teljesíteni..
Kiindulási alapnak a Cooper tesztet próbáld meg (fél szigetkör 2,65 km, belső út 2,5 km)
Image
bruno
Posts: 2
Joined: 2011 Apr 07 Thu, 1:44 pm

Re: Margitsziget szigetkör

Post by bruno »

ja, belegondolva teljesen logikus, hogy ez nagyon egyenfuggo, de mindegy is mert majd mindig a sajat rekordjaimat probalom megdonteni. koszi a segitseget!
Imreking
Posts: 3
Joined: 2011 Sep 18 Sun, 1:14 am

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Imreking »

Sziasztok!

Van a szigetkörnek hivatalos/nem hivatalos rekordja? Legjobb idő, amit neten találtam az 15:54 volt.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Gabesz »

Imreking wrote:Sziasztok!

Van a szigetkörnek hivatalos/nem hivatalos rekordja? Legjobb idő, amit neten találtam az 15:54 volt.
Ráadásul ezt az időt nem magyar futó futotta. :smile
Imreking
Posts: 3
Joined: 2011 Sep 18 Sun, 1:14 am

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Imreking »

Gabesz wrote:
Imreking wrote:Sziasztok!

Van a szigetkörnek hivatalos/nem hivatalos rekordja? Legjobb idő, amit neten találtam az 15:54 volt.
Ráadásul ezt az időt nem magyar futó futotta. :smile
Az nem releváns, hogy magyar futotta-e, csak az, hogy ez a rekord vagy sem :)
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Gabesz »

Nem találtam én se jobbat, akkor mondjuk azt, hogy ez az általunk ismert legjobb időeredmény..
Talán jobbat futottál? ;)
Van egyébként egy PB táblázat, kicsit elült a fóruma, de aki beírja az eredményeit a fórumba az felkerül az egyéni legjobb időeredmény (Personal Best) listára.
Imreking
Posts: 3
Joined: 2011 Sep 18 Sun, 1:14 am

Re: Margitsziget szigetkör

Post by Imreking »

Gabesz wrote:Talán jobbat futottál? ;)
Még kicsit messze vagyok tőle :D Csak akartam valami célt kitűzni magam elé, de úgy látom, hogy ez "mission impossible" kategória :D Egyébként a legjobb futásom a Margitszigeten 24:43 mp.
Post Reply