lábszár gond

futás marathon running
Rtomi79
Posts: 2
Joined: 2009 Dec 09 Wed, 9:02 am

Re: lábszár gond

Post by Rtomi79 »

Köszönöm szépen.

Tamás
Lecram
Posts: 37
Joined: 2009 Apr 06 Mon, 6:14 pm
Location: Komárom / Győr
Contact:

Re: lábszár gond

Post by Lecram »

Sziasztok!
Fentebb már volt téma a térdfájás, és az, hogy kezdő futóknál előjön. Én viszont nem vagyok kezdő, már több, mint 4 éve rendszeresen futok, mégis az elmúlt egy évben jelentkezett nálam a térdfájás. Nem is mindig futásközben, van, amikor utána. Ha nem futok hosszabb ideig, hogy pihentessem, akkor sem múlik el magától. Lehetséges, hogy az is közrejátszhatott benne, hogy idén már 20 km fölötti távokat is futottam, de mivel 4 év alatt jutottam el erre a szintre, így nem gondolom, hogy hirtelen nagy váltás lenne. Valakinek van valami tanácsa erre az esetre?

Üdv:
Marci
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: lábszár gond

Post by Gabesz »

Marci, ezt már kivizsgáltatnám.
Általában két évig még normális lehet, hogy előbukkan, de ha állandóan, akkor már orvohoz fordulnék.
Porcerő, Proenzi3 ezeket szokták szedni a futók térdfájásra (ízületerősítésre), illetve a rendszeres folyadékbevitelre is figyelni kell, hisz kiszáradás esetén kevesebb lehet az ízületek közti folyadék is. Nem csak akkor kell inni mikor fut az ember, hanem a pihenő napokon is. Ha a futásaid is rendszeresek (nem hirtelen lelkesedés és akkor néhány hétig futás majd szünet), akkor még inkább gyanús a dolog. Pihentetős időszakban is mozgasd az ízületeket, hisz az állandó mozgás nagyon fontos (volt egy csonttörésem idén a könyökömnél, azért nem gipszelték be, hogy ne álljon be). Ennyi jutott eszembe.
Lecram
Posts: 37
Joined: 2009 Apr 06 Mon, 6:14 pm
Location: Komárom / Győr
Contact:

Re: lábszár gond

Post by Lecram »

Köszönöm a segítséget! Orvosnak már mutattam, nem talált semmit. Az ízületerősítőket eddig még nem próbáltam, de most megteszem.
Bubu
Posts: 3
Joined: 2010 Mar 23 Tue, 8:55 pm

Re: lábszár gond

Post by Bubu »

sziasztok!

kb. december körül kezdtem el "futni", kissé eltunyult állapotomból felkelve. :D ~182cm magasság ~105kg körül :twisted:

szinte minden nap kimegyek és ~1500-2000m futást csinálok, (amit szeretnék későbbiekben minimum 3000m-re felvinni, amit folyamatosan lefutok) kisebb sétákat közbeiktatva, javarészt aszfalton (van amikor az egészet csak ott). az utóbbi néhány napban a sípcsontom ~közepe és a vádlim környéke, úgy 450-700m futás után, ha leállok és gyalogolok, közepes fájdalmat érzek. nem olyan vészes, gyalogolni tudok tőle, de zavaró és akaratlanul is sántítok olyankor, viszont futás közben abszolút nem érzem a fájdalmat.:D olyan ~10-30 perc között van, ha megpihenek (ülőhelyzetbe) el is múlik. kezeljem jéggel? valami más ötlet valakinek?
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: lábszár gond

Post by Gabesz »

Bubu, mivel hamar jelentkezik a fájdalom ezért valószínűsíthető, hogy gyulladás van.
Vérvizsgálat hamar kimutatja.
Mivel van egy pici túlsúlyod ezért fontos a futócipő párnázottsága és max 600- 800 kilométerenként cserélni kell.
Nézd meg, hogy a futócipőd mennyire deformálódott el a saroknál. cikk: Futócipő választás, meddig jó egy futócipő?
Nem írtad, hogy milyen sebességgel futsz. Gyors futásnál még a talajfogás is számíthat..
Sípcsont csonthártyagyulladás
Bubu
Posts: 3
Joined: 2010 Mar 23 Tue, 8:55 pm

Re: lábszár gond

Post by Bubu »

Gabesz wrote:Bubu, mivel hamar jelentkezik a fájdalom ezért valószínűsíthető, hogy gyulladás van.
Vérvizsgálat hamar kimutatja.
Mivel van egy pici túlsúlyod ezért fontos a futócipő párnázottsága és max 600- 800 kilométerenként cserélni kell.
Nézd meg, hogy a futócipőd mennyire deformálódott el a saroknál. cikk: Futócipő választás, meddig jó egy futócipő?
Nem írtad, hogy milyen sebességgel futsz. Gyors futásnál még a talajfogás is számíthat..
Sípcsont csonthártyagyulladás

olyan "közepes tempóval", de van amikor sprintelek egyet. futócipőre az az igazság, hogy nagyon nem telik.... :( jelenleg egy "beta" munkavédelmi cipőben futok.

http://betamax.hu/portal/index.php?page ... &Itemid=37 ez majdnem ugyanaz a típus.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: lábszár gond

Post by Gabesz »

Bubu, a futócipővel nem szabad ennyire spórolni. Lehet a futópólón a futónadrágon stb, de a futócipőn nem.
Gondolj arra, hogy az orvos mennyibe kerül illetve a fájdalom és a negatív élmények hamar elvehetik a kedvedet a futástól..
Egy-egy sprint belefér, mert jól esik az embernek..
Tanács: lassú futás beszélgetős tempóban (időtartamra törekednék) és futócipő vásárlás. A Spuriban és a Nyúlcipőboltban segítőkész hozzáértő eladók tudnak segíteni.
Remélem még fogsz írni és majd azt írod, hogy az új futócipőben egy-két hét alatt megszűnt a fájdalom..
Várom majd a visszajelzést!
Bubu
Posts: 3
Joined: 2010 Mar 23 Tue, 8:55 pm

Re: lábszár gond

Post by Bubu »

Gabesz wrote:Bubu, a futócipővel nem szabad ennyire spórolni. Lehet a futópólón a futónadrágon stb, de a futócipőn nem.
Gondolj arra, hogy az orvos mennyibe kerül illetve a fájdalom és a negatív élmények hamar elvehetik a kedvedet a futástól..
Egy-egy sprint belefér, mert jól esik az embernek..
Tanács: lassú futás beszélgetős tempóban (időtartamra törekednék) és futócipő vásárlás. A Spuriban és a Nyúlcipőboltban segítőkész hozzáértő eladók tudnak segíteni.
Remélem még fogsz írni és majd azt írod, hogy az új futócipőben egy-két hét alatt megszűnt a fájdalom..
Várom majd a visszajelzést!
hááát, ha lesz is cipő, az jövő hónap 10.-e. addig leálljak, vagy folytassam?
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Re: lábszár gond

Post by Gabesz »

Bízd a szervezetedre, az úgy is jelezni fog és csinálj addig több keresztedzést (például kerékpár).
imbolygó
Posts: 7
Joined: 2009 Jul 15 Wed, 9:09 am

Re: lábszár gond

Post by imbolygó »

Sziasztok.

Sarokcsont kinövése van itt valakinek?
Arra lennék kíváncsi ,lehet-e /bír-e/vele futni.
Én ez miatt nem futok már fél éve,sajnos .Már nagyon mennék,de nem merek,mert így csak elvagyok ,de futás után másnap mindig nagyon fájt a lábam.
Doki röntgen besugárzást javasolt ,ami nem használt.Továbbra is fáj,így mondjuk nem vészes ,hogy nem futok.
De én futni akarok!!!!!!!!!!!!
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

Sarokcsont

Post by Gabesz »

imbolygó wrote: Sarokcsont kinövése van itt valakinek?
Sajnos. Ez az ami legjobban kiütött. Minden más nyavalya elmúlik, de ez a legalattomosabb.
Viszont már múlófélben, de az is igaz, hogy keveset futok. Heti egy alkalom, max 10 kili ( 3 kilivel kezdtem újra).

Igen, lehet vele futni, de következményei vannak: fokozatosan rosszabbodnai fog a helyzet, ha nem adsz neki időt, hogy elmúljon.

Röviden: ne fuss legalább egy fél évig, biztos tudsz alternatív edzésmódszert! Sok-sok mozgást javaslok, ami nem terheli a sarok és az achilles részt.
Decemberben megkérdeztem a Futóbolond társakat is az ügyben, akkor volt egy jó kis értekezés ott: sebészeti beavatkozás és ellenérvek stb.

Ha anyagilag megteheted, akkor maszíroztasd (azonkívül, hogy magadnak is megmaszírozod rendszeresen), a lökéshullám kezelés is használ (de rossz az ár / érték aránya és TB nem támogatja).
imbolygó
Posts: 7
Joined: 2009 Jul 15 Wed, 9:09 am

Re: lábszár gond

Post by imbolygó »

Gabesz!
Kösz a gyors választ.Kb. pont egy fél éve nem futok.Most jutottam el oda ,hogy már nagyon mennék,de még fájdogál a lábam és félek ,hogy rosszabodni fog.Pont ahogyan írtad.Aerobik,spinning van helyette.
Mindenképpen szeretnék egy új cipőt.Hátha......
Javaslat?Cipő ügyben.
User avatar
Gabesz
Posts: 425
Joined: 2007 Dec 30 Sun, 9:00 pm
Location: futás: Margit-sziget
Contact:

sarokcsont kinövés és a futócipő

Post by Gabesz »

imbolygó wrote: Javaslat?Cipő ügyben.
Sarokcsont és a cipő. Olyan cipőt válassz, ami a sarok résznél puha kialakítású (nem merevített műanyag), varrás ne legyen benne (futócipőkre nem jellemző a varrás).
Egyéb: cipőnél többen rugalmas sarokemelőt is használnak (ez segít), hogy levegye a terhelést. Ez benne van a cikkeknél az oldalon.
Valamint nagyobb sarokcsont kinövésnél az irritációt meg kell szüntetni, Miltényi doktornő módszere: rugalmas anyag a sarok mögé, amit az irritált kinőtt résznél kivág, helyet hagyva neki, hogy a kinőtt rész érjen hozzá a cipő sarkához. achilles védelme burzitisz
még egy dolog: ha pronáló vagy szupináló a lábad, akkor megfelelő cipőt vásárolj, mert az is hozzájárul a sérüléshez.

Ami még eszembe jutott: ha futsz, akkor ne fuss egymást követő napokon, aszfalt és a gyors futás kerülése.
imbolygó
Posts: 7
Joined: 2009 Jul 15 Wed, 9:09 am

Re: lábszár gond

Post by imbolygó »

Azt ,hogy pronáló vagy szupináló a lábam azt a régi cipőmről megtudják nekem mondani az üzletben?

Nekem ,ha jól emlékszem,mikor röntgen felfételt készítettek a lábamról ,úgy láttam lent van a kinövésem .
Nem hátrafelé ,henem lefelé nőtt.És rizsszemnyi.Meg ilyen zselés betétet írtak fel.

Gyorsan szerintem nem futok.Viszont az aszfaltot nem tudom kerülni.Szeretek is rajta futni./Szerettem/

A Spuri-ba szeretnék menni cipőt venni,csak kicsit messze van,Kecskemét mellett lakom.Mindenkitől azt hallottam ott tudnak segíteni.Meghát érdeklődöm "régi" futoknak mi vált be.

Szóval, ha lesz új cipőm belevágok.
Post Reply